Podstawowe typy kostek logicznych – kostka Mirror

Zastanawiając się nad odpowiednim prezentem dla dorastającego dziecka lub nastolatka, warto pokusić się o wybór jednej z dostępnych na rynku gier logicznych w postaci kostek. Obecnie wybór jest niemal nieograniczony, co oznacza, że dostępne są nie tylko tradycyjne kostki Rubika, ale również wszelkie ich odmiany w rozmaitych wariantach.

Kostka kostce nierówna

Nie każda wersja kostki polega na ułożeniu sześciu ścianek w identycznych kolorach. Niektóre z nich układa się w zupełnie inny sposób, pozostałe wyposażone są w o wiele więcej ścian, na przykład dwanaście w przypadku kostki o nazwie Minx. Szukając odpowiedniego modelu, możemy zdecydować się także na kostkę Pyraminx, składającą się z pól w kształcie trójkątów. W wielu sklepach można również znaleźć wiele kostek, które wymykają się wszelkim klasyfikacjom. Grę należy więc dobrać odpowiednio do wieku obdarowywanego dziecka oraz jego preferencji.

Układanie kostki Mirror

Kostka Mirror charakteryzuje się tym, że w celu jej poprawnego ułożenia gracz nie kieruje się kolorami, jak ma to miejsce w przypadku standardowych i najbardziej znanych kostek logicznych, ale kształtem. Kostka ta występuje zazwyczaj w jednym kolorze – srebrnym lub też złotym, co zawdzięcza zwykle specjalnej folii odbijającej światło lub też farbie tego rodzaju. Po rozłożeniu kostka Mirror przyjmuje kształt nieregularnej bryły, a głównym zadaniem rozwiązującego łamigłówkę, jest ponowne ułożenie z niej sześcianu.