Jakie wybrać gryzaki dla niemowląt?

Małe dzieci, którym rosną zęby potrzebują używać gryzaków, w przeciwnym razie ich rolę zastąpią szczebelki łóżeczka czy rogi mebli. Ukojenie dla swędzących dziąseł mogą jednak dać jedynie odpowiednio dobrane gryzaki. Jakie produkty będą najlepsze dla najmłodszych dzieci?

Wodne gryzaki dla niemowląt

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów gryzaków są gryzaki wodne. Jak sama nazwa wskazuje wypełnione są specjalnym płynem, dzięki któremu zabawka jest miękka. Są to najtańsze z dostępnych produktów. Aby pomóc dziecku z bolącymi dziąsłami wystarczy takiego gryzaka na pewien czas umieścić w zamrażarce, do czasu schłodzenia.

Gryzaki wykonane z masy silikonowej

Inną propozycją dla maluchów z bolącymi dziąsłami są gryzaki silikonowe. Mają one specjalne wypustki, które masują obolałe dziąsła przynosząc w ten sposób ukojenie. Są one nieco droższe od gryzaków wodnych, jednak ich cena dalej jest przystępna.

Gryzaki ortodontyczne

Nowością na rynku są gryzaki ortodontyczne. Jest to połączenie tradycyjnego smoczka oraz gryzaka. Zaletą tego rozwiązania jest anatomiczny kształt gryzaka. Niestety wyroby te są dosyć drogie.

Jaki gryzak wybrać?

Wybór gryzaka tak naprawdę nie zależy od rodzica, a od dziecka. Nigdy nie można bowiem mieć pewności, że dane rozwiązanie poskutkuje u malucha. Najlepsza jest metoda prób i błędów, aż do czasu gdy znajdzie się najlepszą opcję, lub gdy wyklują się wszystkie zęby.