Laktatory elektryczne – sposób na pozyskanie pokarmu dla dziecka

Niektóre dzieci od razu po urodzeniu intuicyjnie szukają piersi matki w poszukiwaniu pożywienia. Inne z kolei za nic w świecie nie chcą przekonać się do ciągnięcia mleka z sutka. Czasem na taki stan rzeczy ma wpływ niewłaściwa budowa sutka, czasem przytkane kanaliki mleczne, a czasem brak wykształconej umiejętności ssania u noworodków. Pokarm matki jest jednak dla dziecka najzdrowszy, dlatego warto zadbać o to aby to właśnie na nim, a nie na mleku modyfikowanym dziecko mogło rozwijać się przez pierwsze tygodnie swojego życia.

Laktatory ręcznie czy elektryczne?

Wybór tego czy używać się będzie odciągacza manualnego czy elektrycznego uzależniony powinien być od przynajmniej kilku czynników. Bez wątpienia laktatory manualne są o wiele tańsze od ich elektrycznych odpowiedników. Jednak korzystanie z nich przez długi czas może okazać się męczące. Jest to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które pokarm odciągają jedynie od czasu do czasu, w wyjątkowych sytuacjach.

Jakie zalety posiada laktator elektryczny

Elektryczny odciągacz pokarmu jest przede wszystkim o wiele bardziej wydajny, w krótszym czasie jest w stanie odciągnąć więcej pokarmu niż odciągacz ręczny. Poza tym jest to czynność o wiele mniej męcząca dla kobiety, ponieważ nie musi ona rytmicznie naciskać pompki – wszystko dzieje się samo. Laktatory elektryczne polecane są dla pań, które codziennie muszą po kilka razy odciągać mleko dla swoich dzieci.