Wybór odpowiedniego krzesełka do karmienia

Jeżeli zapytać rodziców, jaka czynność przy dzieciach wymaga najwięcej wysiłku, to najczęściej chóralnie odpowiadają, że jest to karmienie ich pociech. I to niezależnie od tego, czy dziecko z wielką chęcią pałaszuje przygotowany posiłek, czy jest niejadkiem, któremu należy poświęcić dużo uwagi, by zjadło kilka łyżek zupki.

Krzesełko do karmienia – jak ułatwić sobie życie

Sposobów na karmienie dzieci jest wiele – niektórzy rodzice wykorzystują w tym celu wózki, z kolei inni karmią dzieci podczas zabawy, gdy te siedzą na przykład na kocyku. Najbardziej optymalne jest jednak używanie specjalnego krzesełka do karmienia. Pozwoli ono nie tylko na sprawne zjedzenie posiłku, ale także będzie kształtowało w dziecku prawidłowe nawyki.

Jak wybrać krzesełko do karmienia?

Rynek akcesoriów dziecięcych jest bardzo obszerny, można na nim znaleźć rozmaite modele krzesełek do karmienia. Najważniejsze jest to, aby zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostało wykonane krzesełko. Przede wszystkim musi ono być stabilne, tak by utrzymać pociechę. Lekkie, plastikowe krzesełka mogą okazać się wywrotne, zwłaszcza gdy dziecko rozpiera energia. Najlepiej sprawdzają się solidne krzesełka wykonane z drewna.