Dwupoziomowe łóżeczko turystyczne – na co zwrócić uwagę?

 

Łóżeczko turystyczne kojarzy się przede wszystkim z wakacyjnymi wojażami. Pomimo tego, że coraz więcej obiektów noclegowych oferuje udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi to jednak nie wszędzie jeszcze można liczyć na osobne łóżeczko dla malucha.

Łóżeczko turystyczne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jak przy wyborze wszystkich akcesoriów przeznaczonych dla dzieci, tak też i wybierając dwupoziomowe łóżeczko turystyczne należy zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii. Do najważniejszych z nich zaliczyć trzeba bezpieczeństwo, wagę, gabaryty oraz prostotę montażu.

Waga łóżeczka a jego bezpieczeństwo

Z jednej strony łóżeczko powinno być na tyle lekkie, aby bez problemu można było je przetransportować po złożeniu, z drugiej zaś strony zbyt lekka konstrukcja może okazać się mało stabilna co może skończyć się nieszczęściem z udziałem dziecka. Warto wybrać rozwiązanie pośrednie, które zarówno będzie stabilne, jak i bezpieczne dla maluch. Kupując łóżeczko turystyczne dwupoziomowe należy interesować się modelami prostymi w montażu, chodzi przecież o to, aby łóżeczko można było złożyć i rozłożyć w dowolnym momencie. Jego gabaryty powinny pozwalać również na bezproblemowy transport w bagażniku samochodu osobowego.