Rodzaje butelek do karmienia

Jak kraj długi i szeroki, tyle jest na rynku różnych butelek do karmienia. Jaką wybrać? Która będzie najlepsza dla dziecka? Która najbezpieczniejsza? Takich dylematów odnośnie karmienia i butelek do karmienia można by było mnożyć i mnożyć bez końca. Jednak nie same butelki do karmienia w procesie karmienia dziecka są tu istotne. Najistotniejsze są kwestie związane z procesem przygotowania posiłku – mieszanki do przygotowania mleka modyfikowanego.

Po pierwsze – czystość butelek do karmienia. Butelka przeznaczona do karmienia dziecka musi być starannie umyta i zdezynfekowana. Mycie i dezynfekcja butelek i smoczków jest konieczna – czynności te usuwają brud i zabijają bakterie. Należy pamiętać, by niezwłocznie po każdym karmieniu umyć starannie i dokładnie butelkę do karmienia oraz smoczek. Resztki mleka modyfikowanego zamknięte w butelce do karmienia to idealna pożywka dla bakterii i zarazków.

Po drugie stan smoczków do butelki do karmienia. Przed każdym karmieniem należy sprawdzać stan techniczny smoczków. Smoczek musi być cały. Nie może być pogryziony, naderwany, poszatkowany przez rosnące ząbki maluszka. Sprawdzanie stanu technicznego smoczka jest bardzo istotna, gdyż przez uszkodzony smoczek, dziecko może się zakrztusić mleczkiem modyfikowanym, a w skrajnych przypadkach może połknąć kawałek naderwanego smoczka.   

Zatem stosując się do w/w dwóch rad w kwestii karmienia z butelki można być pewnym, że dziecko jest bezpieczne. A jak wiadomo, szczęśliwe dziecko to szczęśliwi rodzice.