Co daje czytanie książek?

Czytanie książek jest bardzo ważnym elementem rozwoju człowieka, a szczególnie dziecka. Dzięki czytaniu książek poszerza się zasób słownictwa, rozwijają się umiejętności wypowiadania się i pisania. Dlatego właśnie powstała inicjatywa promująca czytanie książek dzieciom.

Czytać powinni także rodzice.
Niestety, książki są drogie i nie każdego stać na to, by je regularnie kupować. A co za przyjemność czytać w kółko jedną książkę?

Oczywiście, że można korzystać z biblioteki. Niemniej jednak, nie wszystkim odpowiada określona długość czasu na przeczytanie całości oraz widmo kary finansowej za nie oddanie książki w terminie. Poza tym, niektórzy po prostu lubią posiadać książkę po to, aby móc do niej w każdej chwili wrócić, przypomnieć sobie ulubiony fragment lub go komuś zacytować.

Dla tych wszystkich osób, wspaniałym rozwiązaniem jest tania książka. Sklepy, stoiska z tanią książką oferują ogromny wybór pozycji, a gdy czegoś brak, często można zamówić. Ceny takich książek zaczynają się już od 2-3 zł, książki popularne i bestsellery można kupić już za około 10-15 zł.

Dobrym zwyczajem jest kupowanie i czytanie jednej książki w miesiącu, co w ciągu roku da ich aż 12. Przeczytane egzemplarze można zatrzymać, jeśli okazały się być szczególne, lub oddać/odsprzedać i przekazać dalej – nie ma więc obaw, że dom czy mieszkanie utonie w książkach.

Czytanie książek jest dobrą i rozwijającą rozrywką – rodzice, czytajcie dzieciom i czytajcie sami, by dawać dobry przykład!