Wózki spacerowe- czym kierować się przy wyborze?

Każdy rodzic przy wyborze odpowiedniego wózka powinien kierować się wygodą oraz bezpieczeństwem swojego potomstwa. I tak też właśnie jest.

Jak wiadomo dziecko rośnie i rozwija się. Po pewnym okresie czasu głęboki wózek przestaje być praktyczny. Należy zmienić środek transportu maleństwa na coś lżejszego i bardziej wygodnego. Kiedy niemowlak zaczyna siadać warto pomyśleć o zakupie spacerówki.

Wózki spacerowe są bardziej zwinne. Wyposażone w pasy bezpieczeństwa dają poczucie, iż maleństwu nie grozi wypadnięcie. Nie stanie mu się nic złego podczas jazdy. To bardzo istotna sprawa dla każdego rodzica. Warto również sprawdzić regulację jego tylnej części, by rozkładała się do maksimum. To zapewnia wygodę i możliwość usadzenia dziecka w dogodnej pozycji. Komfort malucha podczas jazdy jest bowiem równie istotny jak jego bezpieczeństwo, a tego tłumaczyć nie trzeba. Warto również przed zakupem przetestować wózek w sklepie, by sprawdzić czy wolimy zainwestować w pojazd cztero, czy też trójkołowy.

Tzw. parasolki są z pewnością bardziej poręczne od innych typów. Można je składać co pozwala na wygodne przenoszenie oraz przetrzymywanie ich w domu. Są lżejsze, a więc i delikatnie mniej stabilne, więc mogą okazać się też mniej wygodne podczas jazdy. Wszystko zależy od preferencji rodziców oraz dziecka. Rodzai wózków spacerowych jest mnóstwo należy więc dokładanie przemyśleć na czym zależy nam jako rodzicom, by dokonać odpowiedniego zakupu.