Uczymy się jeździć na rowerze

Większość z nas, wspominając swoje dzieciństwo, nie raz i nie dwa wspomina naukę jazdy na rowerze, a także późniejsze wypady na wycieczki rowerowe – czy to z rodziną, czy też ze znajomymi. Dlatego też warto zadbać o to, by i nasze dziecko opanowało sztukę jeżdżenia na rowerze. Najlepiej zacząć ją już wtedy, kiedy dziecko nauczy się chodzić. Pierwszym etapem może, aczkolwiek nie musi, być rowerek biegowy. W ten sposób dziecko o wiele szybciej nauczy się utrzymywać równowagę na tego typu urządzeniach i przejście na zwykły rowerek z pedałami nie będzie już dla niego takim wyzwaniem.

Kolejnym krokiem powinien być rowerek 12 cali. Dla wielu dzieci to jest też dopiero pierwszy krok i pierwsza styczność z rowerem. Do takiego małego rowerka bez najmniejszych problemów można zamontować boczne kółka – wiele takich rowerów ma z resztą załączone je w zestawie. Innym sposobem jest również zamontowanie drążka bądź kija z tyłu (w okolicy siodełka bądź bagażnika), za pomocą którego rodzic lub inna osoba dorosła będzie pomagać dziecku utrzymywać równowagę na rowerku. Prócz tego, że dziecko będzie się uczyć balansować, a także rozwijać fizycznie, będzie także miało okazję do niesamowitej zabawy, którą z całą pewnością pokocha. Warto więc poświęcić trochę własnego czasu, by nauczyć szkraba jeździć na rowerze. Gdy dziecko opanuje tę sztukę, będziecie mogli organizować rodzinne rowerowe wypady za miasto.