Kostki Shengshou jako prezent dla dziecka

Chcąc podarować swojemu dziecku prezent, który z jednej strony dostarczy mu mnóstwa rozrywki na wiele godzin, z drugiej zaś będzie czymś pożytecznym i rozwijającym, warto zdecydować się na zakup zabawki logicznej, na przykład w postaci gry edukacyjnej. Na rynku znajduje się mnóstwo produktów tego rodzaju. Z pewnością każdy rodzic wybierze coś odpowiedniego zgodnie z zainteresowaniami jego pociechy.

Najpopularniejsza kostka logiczna świata
Jedną z zabawek logicznych wartych polecenia jest kostka Shengshou, nazywana niekiedy magiczną kostką logiczną. Każda z kostek oferowanych przez tę markę charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i zapewnia zabawę umysłową na długie godziny. Wśród najczęściej kupowanych kostek tej firmy można wymienić między innymi kostkę Rubika, jedną z najstarszych znanych gier logicznych w tejże postaci. Układając tę kostkę, gracz musi sprawić, aby na każdej jej ścianie znajdował się tylko jeden kolor.

Pozostałe łamigłówki Shengshou
Na rynku dostępne są jednak również inne kostki Shengshou, jak na przykład: Pyraminx czy też łamigłówka w postaci tzw. węża. Pierwsza gra z zabawką w kształcie piramidy także polega na ułożeniu ścian o identycznych barwach. Wąż natomiast jest już zmodyfikowaną wariacją na temat najpopularniejszej kostki. Pozwala na ułożenie wielu różnych figur geometrycznych oraz kształtów. Z tego względu nadaje się również jako zabawka dla najmłodszych dzieci.