Gryzaki dla dzieci – pomoc w okresie ząbkowania

W pierwszym roku życia dziecka, każde z nich przechodzi okres wyrzynania się ząbków. U niektórych niemowląt nie jest to związane z dolegliwościami zdrowotnymi i mija właściwie prawie niezauważalnie. Ale sporo maluszków może w tym czasie odczuwać ból, niepokój, a nawet gorączkować. W takich przypadkach bardzo pomocne w uspokojeniu i przynoszące ulgę są gryzaki dla dzieci, które mogą w znacznym stopniu złagodzić przykre dolegliwości.

Jak gryzak wpływa na lepsze samopoczucie niemowlęcia?

 

Przede wszystkim łączy w sobie cechy kolorowej zabawki i łagodzącego kompresu. Gryzaki dla dzieci  (https://bebito.pl/gryzaki-2)wykonane najczęściej ze specjalnej gumy lub tworzywa mają ciekawe dla maluszka kształty i kolory, dlatego każde dziecko chętnie bierze ten przedmiot do rączki. Zabawki te posiadają części wypełnione wodą destylowaną, można je schłodzić w lodówce i dlatego podczas gryzienia przynoszą dużą ulgę ząbkującemu maluszkowi.

 

Jakie rodzaje gryzaków są obecnie dostępne?

 

Kolorowe zabawki dla niemowląt są dostępne w trzech rodzajach i tylko od rodziców zależy, który będzie dziecku bardziej odpowiadał. Gumowe wypełnione wodą destylowaną to najbardziej popularny model. Można także wybrać gryzak z tworzywa, który posiada zbiorniczki do napełniania samodzielnego wodą lub żelem łagodzącym. Ostatnio coraz chętniej kupowane są te gadżety wykonane z drewna klonowego wykazującego właściwości antyalergiczne i antybakteryjne.