Kredki akwarelowe dla dzieci

kredki wodne

Kredki akwarelowe zyskują coraz większą popularność. Dzieje się to głównie za sprawą dwojakiego zastosowania, które skutecznie pobudza kreatywność wśród dzieci. Dodatkowo tego typu kredki posiadają intensywny pigment i dzięki temu łatwo się nimi koloruje.

Odpowiednie dla dzieci

Dzięki miękkiemu rysikowi i intensywnemu pigmentowi kredki akwarelowe (https://szkolnezakupy.pl/Artykuly-szkolne/Wyposazenie-ucznia/kredki/kredki-akwarelowe) są idealne dla dzieci. Łatwo się ich używa, a kolorowanie nimi nie obciąża ręki, co może być problemem w przypadku tanich kredek ołówkowych. Dodatkowo dzięki dwóm – a nawet trzem – sposobom używania dziecko ma okazję poznać nowe techniki rysowania i rozbudzić swoją kreatywność. Dużą zaletą jest również to, że cena kredek akwarelowych nie jest dużo wyższa od zwykłych kredek ołówkowych.

Zamiast farb akwarelowych

Kredek wodnych można bez przeszkód używać zamiast farb akwarelowych i plakatowych, co często wykorzystują początkujący artyści. Co prawda efekt nie jest dokładnie taki sam, ale z pewnością obie techniki są dość podobne. Tym, co działa na korzyść kredek akwarelowych, jest łatwość ich używania. Farby akwarelowe wymagają mieszania kolorów i ich właściwego nakładania, podczas gdy kredki są z reguły dużo prostsze w użyciu. Dzięki temu chętnie korzystają z nich dzieci, pobudzając tym samym swoją wyobraźnię i poznając całkiem nowe techniki malarskie.