Gry edukacyjne: dlaczego warto na nie postawić?

Nauka przez zabawę? Dla dzieci takie połączenie to idealne rozwiązanie. Coraz szerszy wybór gier i zabawek edukacyjnych sprawia, iż przedszkolaki i mali uczniowie mogą korzystać z wielu ciekawych form rozrywki. Na co warto postawić? Czego dzieci mogą się nauczyć przez zabawę?

Gry komputerowe – nie tylko strzelanki

Gry komputerowe kojarzą się głównie ze strzelankami i wyścigami samochodowymi. A przecież nie brak gier, dzięki którym dzieci mogą uczyć się angielskich lub niemieckich słówek, podstaw matematyki czy czytania ze zrozumieniem. Wybór takich gier edukacyjnych jest coraz szerszy, a niemal każda dziedzina nauki doczekała się jakiegoś wsparcia. Dla dziecka to dobre zjawisko, gdyż nudne przedmioty nagle stają się ciekawsze, a możliwość zdobycia kolejnych punktów w grze staje się motywacją do poszerzania wiedzy.

Zabawy dla najmłodszych

Gry edukacyjne to nie tylko komputerowe łamigłówki i zadania, które trzeba rozwiązać przed ekranem. Nie brak gier i zabawek, które pozwalają dziecku bawić i uczyć się jednocześnie, bez konieczności zasiadania przed ekranem. Karty edukacyjne, układanki, kolorowanki czy stoliki edukacyjne – oto idealne propozycje dla najmłodszych. Wiele takich zabawek ma jeden cel – poprawić koncentrację.
Dzieci nieco starsze mogą korzystać z tych gier i zabawek, które pozwalają im przeprowadzać proste doświadczenia. Wcielanie się w rolę chemika może być doskonałą zabawą, a przy okazji szansą do przekonania dziecka, że nauki ścisłe to nie tylko nudne definicje i skomplikowane wzory.