W co bawić się z dzieckiem w domu? Gry dla dzieci w każdym wieku

Nie zawsze jest możliwość, by zabrać dziecko do parku, na plac zabaw czy na wycieczkę do lasu, a każdy rodzic wie, że w domu trudno zająć czymś malucha na dłużej.

Dlatego warto mieć na takie okazje przygotowaną kolekcję gier, które uchronią od nudy, pomogą rozwijać wyobraźnię, a przy okazji będą zabawne i angażujące. A na co zwracać uwagę, wybierając gry dla dzieci?

Czym zająć dziecko? Zabawy bez udziału dorosłych

Przeciętny kilkulatek lubi spędzać czas z rodzicami, ale jest także w stanie bawić się w pojedynkę, więc bez wyrzutów sumienia możemy zaproponować mu takie rozrywki jak puzzle, kolorowanki czy krzyżówki dla dzieci. Takie rozrywki wspierają naukę skupienia, logicznego myślenia i cierpliwości, a w tym czasie rodzice mogą spokojnie przygotować obiad, popracować czy zafundować sobie chwilę wytchnienia z kawą i książką. Starsze dzieci możemy też zająć rozwijającą i ciekawą grą edukacyjną – na tablet, telefon lub komputer. Należy jedynie kontrolować, by nasza pociecha nie wpatrywała się za dużo w ekran, jednak od czasu do czasu krótka gra może być doskonałą rozrywką.

W co grać razem z dziećmi?

Gry dla dzieci planszowe (zapraszam do przejrzenia oferty tego sklepu), dostosowane trudnością do wieku, są doskonałym sposobem na rodzinne popołudnie. Uczą przestrzegania zasad, mogą być także zręcznościowe, logiczne lub angażujące do ruchu, więc przydadzą się, by nieco zmęczyć kilkulatka, którego rozpiera energia. Natomiast z gier związanych z rywalizacją warte uwagi są wszelkiego rodzaju tablice z rzutkami czy kosze, do których należy trafiać piłkami.