Propozycje klasycznych ubranek dla niemowlaków

Zamiast szukać jakichś nietypowych strojów dla niemowlaków, przeważnie warto po prostu pójść w klasykę i zdecydować się na coś uniwersalnego, ponadczasowego i sprawdzonego (sprawdzonego i przez innych rodziców, i przez inne dzieci). W takiej tradycyjnej wyprawce powinno znaleźć się miejsce na body, śpioszki, ale i sukienki dla niemowląt. Bez niektórych elementów dziecięca garderoba po prostu nie mogłaby istnieć.

Niemowlęce body

Niezaprzeczalnie najbardziej uniwersalny model niemowlęcej garderoby. Body to nic innego jak trwale połączone ze sobą spodenki z bluzeczką – swego rodzaju odmiana praktycznej bielizny dziecięcej. Charakteryzują się tym, że nie mają jasno określonej budowy. Mogą składać się z krótkich lub długich rękawków albo samych ramiączek, zawsze jednak występują w wersji bez nogawek. Body zakładane jest na gołe ciało i to właśnie sprawia, ze może być noszone o każdej porze roku. Zimą i późną jesienią wejdzie w rolę dodatkowej ciepłej bielizny, podczas gdy latem i wiosną będzie noszone solo, jako po prostu zwykły dzienny strój.

Warto natomiast zwrócić uwagę na to, by body było rozpinane na całej długości. Dzięki takiej budowie łatwiej można będzie je ściągnąć, aby np. zmienić maluszkowi pieluszkę.

Rampersy

Dobra alternatywa dla sukienek dla niemowląt – równie ładna i dopasowana do ciała, ale jednak ciut wygodniejsza. Rampersy na pierwszy rzut oka wyglądają niczym klasyczne body i podobnie jak i one mogą być uzupełniane różnymi typami rękawków (albo ramiączkami). Różnią się tym, że zawsze zawierają nogawki. Te mogą być w krótkie lub długie, jednakże nigdy nie będą łączone ze skarpetkami, jak to ma miejsce w śpioszkach czy pajacykach. Rampersy często przyjmują też rolę tak zwanych opalaczy, czyli strojów noszonych głównie latem podczas słonecznych dni. W tej wersji wsparte są na ogół na cienkich ramiączkach, opcjonalnie mogą zawierać po prostu krótki rękawek.

Śpioszki

Myśląc o wyprawce dla niemowlaka, prawdopodobnie każdy rodzic w pierwszej kolejności pomyśli jednak o uzupełnieniu jej kilkoma parami śpioszków. Nie zastąpią ich ani rampersy, ani kaftaniki, ani tym bardziej sukienki dla niemowląt z mrbobas.pl. Śpiochy są tak bardzo uwielbiane przez dzieci, że bywają przez nie noszone nie tylko w nocy, ale często też i na co dzień. Kompletując wyprawkę, warto sięgnąć od razu po ich kilka sztuk. Trzeba jednak uważać na ich budowę. Nie każdy model śpioszków okaże się praktycznym wyborem.

Raczej mało wygodne w użyciu będą bowiem te śpiochy, które trzeba będzie ściągać bezpośrednio przez głowę. Ten element dziecięcej garderoby po prostu musi być wyposażony w specjalne zatrzaski.