Emocje, czy warto sięgać po taką grę?

gra Emocje

Gry planszowe są doskonałym sposobem na ciekawe i zarazem wartościowe spędzenie wolnego czasu. Mogą być nieocenioną pomocą dla rodziców oraz opiekunów małych dzieci, zwłaszcza wtedy, kiedy szykują się długie wieczory w domowym zaciszu. Wybierając planszówki dla swojego malucha, warto zwrócić uwagę na Emocje. To propozycja, dzięki której poza zabawą, mały gracz nauczy się także wyrażania i rozpoznawania uczuć oraz emocji. Dlaczego jeszcze warto mieć ją na swojej szafce i kiedy może się przydać?

Na czym dokładnie polega gra Emocje?

Emocje, to propozycja dla dzieci, które uczą się wyrażania uczuć. Po drodze do mety, gracz ma za zadanie zaprezentować poszczególne emocje, przy pomocy odgłosów, mimiki, czy też ciekawych opowieści. Jest to niezwykle kreatywna i ciekawa gra, która zachęca dziecko do tego, aby poza nazywaniem uczuć nauczyło się także je opisywać i przeżywać. Każdy z grających posługuje się kostką, która określa o ile pól musi się on przesunąć, a następnie wybrać kartę z grupy, na którą owe pole wskazuje. W zestawie znajduje się aż 112 kart z zadaniami, oraz 16 żetonów przedstawiających rozmaite emocje. Są też cztery pionki oraz kostka, Sama plansza także zasługuje na uwagę, gdyż jest niezwykle ciekawa. Składa się ona z puzzli, jakie dziecko musi samodzielnie ułożyć, zanim przystąpi do gry. Mimo tego, że emocje są przeznaczone dla czwórki graczy, to karty można wykorzystywać w większej grupie i bawić się nimi na różne sposoby.

Dla kogo gra emocje będzie dobrym rozwiązaniem?

Ta ciekawa planszówka sprawdzi się doskonale w każdym domu, w którym mieszka przedszkolak, ale nie tylko. Może zainteresować nieco starsze dzieci, które, teoretycznie o emocjach wiedzą już więcej, jednak nadal się o nich uczą. To także ciekawy pomysł na wieczór z przyjaciółmi, gdyż zadania, które znajdują się na kartach dołączonych do gry mogą z powodzeniem wprowadzić świetny nastrój wśród dorosłych. Taka gra będzie również świetnym pomysłem na prezent, zachęci dziecko do wspólnej zabawy i przy okazji będzie miała charakter edukacyjny. Emocje mogą się zatem okazać grą, która sprawi dużo radości małym, ale także tym nieco większym graczom i nauczy ich czegoś nowego.

Dlaczego warto zdecydować się na grę o emocjach?

gra Emocje

Świat uczuć i emocji może być dla małego człowieka bardzo trudny. Często zdarza się, że przedszkolaki nie rozumieją poszczególnych pojęć oraz nie potrafią nazywać swoich odczuć, co w efekcie prowadzi to tego, że nie mogą sobie z nimi również poradzić. Popołudnie z planszówkami to nie tylko doskonały sposób na budowanie rodzinnych więzi, ale także metoda na to, aby połączyć naukę z zabawą. Warto także pamiętać o tym, że wspólnie spędzony czas jest niezwykle wartościowy, dlatego kiedy pojawia się nuda, dobrze jest mieć pod ręką ciekawą grę, jaka zainteresuje dziecko oraz rodzica i sprawi, że dzień będzie mijał niezwykle szybko, a atmosfera będzie bardzo przyjemna.

Rozmawianie o emocjach i umiejętność ich wyrażania będzie dla dziecka niezwykle istotna i to przez całe życie. Prosta i kolorowa gra planszowa z pewnością zachęci malucha do tego, aby często ją wybierać. Może być ona także doskonałym rozwiązaniem wtedy, kiedy dziecko przeżywa trudny okres i niekoniecznie chce lub potrafi o nim mówić. Po grę Emocje dostępną tutaj śmiało mogą także sięgać nauczyciele oraz opiekunowie niewielkich grup dzieci. Jest to planszówka o charakterze terapeutycznym, wprowadzająca małego człowieka w niezwykły świat emocji i uczuć, które przez całe życie będą mu towarzyszyć, dlatego niezwykle ważne jest to, aby umiał je nazwać oraz rozpoznać.