Leżaczek bujaczek – wady i zalety

Pojawienie się dziecka na świecie to najpiękniejszy okres w życiu rodzica. Jest to jednak równocześnie czas wielu obaw i wątpliwości. Pojawiają się one także wtedy, gdy dokonujemy zakupów. Są przedmioty, które koniecznie musi kupić każdy młody rodzic. Są też takie, które przydają się, ale nie są niezbędne. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zdecydować się na leżaczek bujaczek. Jakie wady i zalety ma ten przedmiot? Czy jest potrzebny każdemu?

Wady leżaczka bujaczka
Ci, którzy nie należą do zwolenników tego przedmiotu utrzymują, że dziecko w leżaczku nie ma zbyt dużej możliwości ruchu. Poza tym, utrzymywana pozycja nie należy do najzdrowszych. Obciąża kręgosłup i niekorzystnie wpływa na postawę. Z tego względu zalecane jest, żeby nie korzystać z leżaczka bez przerwy, a tylko w chwilach, które tego wymagają.

Zalety leżaczka
Niewątpliwie jest to przedmiot, który ułatwia życie młodym rodzicom. Pozwala na zajęcie się swoimi obowiązkami, a jednocześnie pilnowanie dziecka. Poza tym jest to rozwiązanie bezpieczne. Dzięki wyposażeniu w szelki możemy mieć pewność, że dziecko nie wypadnie z bujaczka. To także komfortowe rozwiązanie na czas wycieczek. Wiele modeli możemy bez problemu zmieścić do samochodu i zabrać na wyjazd, na przykład do dziadków. Dzięki temu tam również będziemy mogli mieć dziecko na oku, a nasze ręce będą wolne.

Zalety tego przedmiotu znacznie przewyższają wady. Najważniejsze to korzystać z niego z umiarem.