Jakie foteliki samochodowe są najlepsze?

Foteliki samochodowe to jeden z najważniejszych elementów dla dzieci. Zaraz obok wózków czy też nosidełek są one najczęściej kupowanymi akcesoriami. Ilość dostępnych fotelików na rynku sprawia, że wybór odpowiedniego nie lada wyzwaniem.

Przy wyborze fotelików samochodowych powinno kierować się przede wszystkim normami bezpieczeństwa. Przed wypuszczeniem konkretnego fotelika do produkcji przeprowadzany jest szereg testów.

Kupując pierwszy fotelik doskonałym pomysłem jest zakupienie specjalnego fotelika przeznaczonego dla niemowlaków. Nosidełko połączone z fotelikiem zapewnia doskonały komfort w transporcie.

Trzeba pamiętać jednak, aby ten transporter dla dzieci posiadał pasy zapinane w przynajmniej dwóch punktach. W samochodzie fotelik przewozić powinno się tyłem do kierunku jazdy w celu zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa w razie wypadku.

Każdy fotelik ma określoną wagę oraz wzrost przewożonego dziecka, w celu odpowiedniego zabezpieczenia powinno się przestrzegać tych norm.

Odpowiednio zaprojektowane foteliki samochodowe z każdej strony trzymają dziecko, zabezpieczając je przed przemieszczaniem.

Nie powinno się oszczędzać na bezpieczeństwie swoim i swojego dziecka. Zdecydowanie lepiej jest zapłacić często nawet kilkaset złotych za foteliki samochodowe wysokiej jakości i mieć pewność, że pociecha jest w nim bezpieczna niż kupić tani odpowiednik, który nie spełnia oczekiwanych norm bezpieczeństwa